Skip to content

Czy ZUS przejdzie cyfrową rewolucję?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przygotowuje nowe rozwiązania dla polskich obywateli, a także turystów.

Pierwszym z nich jest Polski Bon Turystyczny, który pozwoli na bezpłatną opiekę medyczną dla Polaków w innych krajach. Będzie on dostępny od 2020 roku i będzie wydawany za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia.

W przyszłości ZUS może nawet zaoferować kartę płatniczą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu eksperci dyskutowali o tym, jak zmienić ZUS i skorzystać z jego doświadczeń. Instytucja zapowiada nowości: mniej papierowych wniosków, mniej formularzy, więcej kontaktu elektronicznego. Taką tendencję można już zauważyć przez takie działania jak logowanie do PUE, dostępne dla wszystkich klientów ZUS.

“Zakład Ubezpieczeń Społecznych był i jest jedną z głównych instytucji, które przygotowywały zadania związane z polską tarczą antykryzysową. W ostatnich miesiącach rozpatrzono kilka milionów wniosków. Ten rozdział nie został zamknięty i kolejne tygodnie i miesiące z pewnością przyniosą Polakom nowe, w pełni cyfrowe rozwiązania – zapowiada Prezes ZUS”.

1 Comment

  1. Maciej_D
    5 maja 2022 @ 13:39

    W naszej wsi Bolechowo jesteśmy bardzo podekscytowani całą tą “cyfrową rewolucją”. Mamy nawet światłowód biegnący od ulicy do domu kultury!

    Ale czy widzieliście, jaki jest tu zasięg sieci Orange? Nie jest najlepiej. Od 15 lat nie doprowadzili światłowodu do ulicy. Może więc w ramach “rewolucji cyfrowej”, która podobno ma miejsce w Polsce, minister cyfryzacji doprowadzi ten światłowód do naszej wsi? Przynajmniej ZUS idzie do przodu.

Dodaj komentarz