Skip to content

List prezesa Allegro nt. rozwoju serwisu

Dostrzega się, że tematyka ESG staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Odpowiedzialny ład korporacyjny i świadome zarządzanie wpływem na społeczeństwo i środowisko to już nie wybór, a raczej konieczność.

W Grupie Allegro jest konsekwencja i odpowiedzialność, wiążąc zrównoważony rozwój i ESG z codziennymi decyzjami biznesowymi. Działalność według konkretnego planu, oraz długofalowe priorytety zgodnie z przyjętą Strategią CSR i Zrównoważonego Rozwoju Allegro na lata 2020-2023.

Grupa Allegro stała się międzynarodową organizacją, z biurami i pracownikami w całej Europie!

Międzynarodowa platforma allegro.com oraz fuzja z Grupą Mall pozwoliły  rozszerzyć zasięg i obecnie działalność jest na terenie całej Unii Europejskiej.

Oprócz działalności w Polsce jest również wiele popularnych marek regionalnych – w tym Mall, WE|DO, mimovrste, CZC.cz i eBilet – a także 7 150 ekspertów skupionych na innowacjach w e-commerce. Eksperci ci pochodzą z całej Europy i tworzą jeden międzynarodowy zespół o ogromnym doświadczeniu. Jak widać,  poprzeczka jest stale podnoszona – zarówno w działalności, jak i w jej odpowiedzialnym oddziaływaniu!

Allegro pragnie być dobrym obywatelem korporacyjnym i stawić czoła wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi. Wdrożyliśmy szereg inicjatyw, które mają na celu zmniejszenie wpływu na środowisko w całym łańcuchu wartości, od naszej własnej działalności po działalność naszych partnerów biznesowych.

Firma Allegro działa m.in. nad zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych poprzez rozwój przyjaznych dla środowiska form dostawy na Allegro One, tworzenie niskoemisyjnych centrów logistycznych dla firm sprzedających na Allegro oraz wspieranie gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez certyfikowane opakowania z recyklingu i eliminację plastiku z centrów logistycznych.

Ponadto w 2021 roku dołączyliśmy do programu ONZ Global Compact w ramach zobowiązania do zapewnienia, że wszyscy interesariusze są zaangażowani w budowanie lepszego świata.

Rok 2021 upłynął pod znakiem inwazji wojsk rosyjskich i wojny na Ukrainie. To bezprecedensowe wydarzenie w najnowszej historii Europy zmusiło nas do podjęcia kilku trudnych decyzji dotyczących działalności, że możemy się nimi z Państwem podzielić w niniejszym raporcie.

Jedną z pierwszych decyzji, jaka była podjęta, było udzielenie wsparcia finansowego i rzeczowego Ukrainie na początku działań wojennych. Uruchomiony program pomocowy na platformie charytatywnej Allegro.pl, w ramach którego wsparta została taka organizacja, jak PCPM, Forum Migracyjne, PAH i Fundację św.  Allegro pamięta również o pracownikach. W tym celu postanowiliśmy zablokować na stronie internetowej nowe oferty z Rosji i Białorusi, zamknięta została także możliwość sprzedaży tam produktów i wysyłki. Udostępniona została strona w języku ukraińskim!

Działa także Allegro infolinia, konsultanci odpowiadają na każde pytanie odnośnie funkcjonowania serwisu.

Dążymy do tego, by Allegro było nie tylko najlepszym i najbardziej otwartym miejscem pracy, ale także marką godną zaufania. Mam nadzieję, że ten raport potwierdzi, że to nie są puste słowa

3 komentarze

 1. Józef
  14 czerwca 2022 @ 11:25

  Podoba mi się, że Prezes jest tak zaangażowany w swoją firmę. To bardzo budujące, gdy widzi się kogoś, kto z pasją podchodzi do swojej pracy i swoich pracowników.

 2. Hela
  14 czerwca 2022 @ 11:27

  Bardzo się cieszę, że prezes firmy tak pracuje nad Allegro! To wspaniałe widzieć lidera firmy tak zaangażowanego w pracę na rzecz rozwoju firmy.

 3. Adam
  14 czerwca 2022 @ 11:28

  Nie mogę sobie wyobrazić, ile czasu musiał poświęcić na pracę nad nim. Trudno sobie wyobrazić, że ktoś może wiedzieć tak dużo o nas i potrzebach naszych użytkowników, ale on wie!

Dodaj komentarz