Skip to content

O malarstwie

O moim malarstwie
Lubię przyglądać się naszemu światu. Myślę, że poznawanie go odbywa się poprzez organiczną percepcję i abstrakcyjną refleksję. Tak przygotowane płótno batikowo farbuje się tuszami nastrojów, umieszcza w ramach a jednocześnie zmusza do oglądania obrazu z różnych stron, gdyż to światło jest w tych opowieściach reżyserem rozkładającym akcenty. Któż jest jednak reżyserem światła?” Dlatego więc moje malarstwo zwykle nazywam abstrakcją organiczną, porządkowaną światłem.

Ukończyłam Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i od kilkunastu lat zajmuję się zawodowo projektowaniem na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz twórczością w dziedzinie rysunku, malarstwa i fotografii. Moje prace malarskie są unikalne i bardzo osobiste, stanowią rodzaj syntezy codzienności z motywami uniwersalnymi. Nie rozpisując się zacytuję po prostu słowa mojego przyjaciela – poety, animatora i krytyka sztuki:

“Tworzącą osnowę linię i splata się z organiczną, secesyjną linią wątków osobistych. obejrzanych wystaw i wyszywa na nim pastelami niewinne motywy. Blasku całości dodają akrylowe laserunki. Skomplikowana technika pozwala rozplanować szczegóły rysunku w kilku warstwach.”