Skip to content

Ruszył nabór wniosków o wyprawkę szkolną „Dobry start”

 Program Dobry Start został stworzony z myślą o wsparciu finansowym rodzin z dziećmi uczęszczającymi do szkoły. Każde dziecko może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 300 zł miesięcznie, które jest wypłacane bezpośrednio na konto bankowe rodzica lub opiekuna. O stypendium można ubiegać się na każde dziecko uczęszczające do szkoły do dnia 20. urodzin lub do ukończenia 24. roku życia, jeśli jest ono niepełnosprawne.

Wnioski przyjmowane są wyłącznie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i przetwarzane. Wnioski można składać za pośrednictwem 3 kanałów poprzez platformę usług elektronicznych, bankowość elektroniczną oraz portal Empathy.

Jak informuje ZUS Białystok. Proces składania wniosków wygląda następująco:

1. Założenie konta na portalu.

2. Złóż wniosek o usługi (usługi są oferowane w zależności od wieku).

3. Wypełnić wszystkie wymagane pola w trybie samoobsługowym za pomocą komputera lub za pomocą telefonu, wybrać sposób płatności, zapłacić za usługi i otrzymać je natychmiast po potwierdzeniu płatności.

Zasiłek na przybory szkolne jest dostępny dla rodziców, którzy mają dzieci w wieku od przedszkola do 12 klasy. Ma on na celu pomóc rodzinom w pokryciu kosztów przyborów szkolnych, plecaków i innych przedmiotów potrzebnych do szkoły. Wnioski można składać od teraz do 30 listopada.

Im szybciej złożysz wniosek, tym szybciej dostaniesz pieniądze. Rodzice, którzy złożą wniosek do końca sierpnia, mają zagwarantowaną wypłatę do końca września – informuje Katarzyna Krupicka.

3 komentarze

 1. Ola
  4 lipca 2022 @ 15:01

  Bardzo się cieszę, że program Dobry Start jest wprowadzany do szkół w całym kraju. Program ten okazał się dobrodziejstwem dla mojego dziecka, które otrzymuje zestaw szkolny zawierający ołówki, zeszyty i inne przybory. Wspaniale jest wiedzieć, że moje dziecko będzie miało dostęp do tych materiałów bez żadnych kosztów.

 2. Hela
  4 lipca 2022 @ 15:04

  Jestem podekscytowana tym, jakiego rodzaju wsparcie będą mogli zaoferować mojemu dziecku, gdy dorośnie i mam nadzieję, że gdy dorośnie, będzie w stanie wykorzystać to, czego nauczyło się podczas tego programu, aby pomóc innym w swojej społeczności.
  Jestem zaszczycona, że mogę być częścią tego programu!

 3. Leszek
  4 lipca 2022 @ 15:05

  To wspaniały program, który zrobił ogromną różnicę w życiu wielu dzieci. Niektóre z tych dzieci nigdy wcześniej nie widziały nawet ołówka, a tym bardziej nie potrafiły napisać swojego imienia! To niesamowite, co może zrobić dla kogoś odrobina nadziei i zachęty.

Dodaj komentarz