Skip to content

Jak postarać się o bon turystyczny?

 Bon turystyczny dla rodziców dzieci urodzonych w ostatnich miesiącach ubiegłego roku (październik – grudzień) jest dostępny dla wszystkich, nawet jeśli wniosek o 500 plus został złożony po 31 grudnia 2021 roku. Ważne jest, aby zrobić to w ciągu trzech miesięcy od narodzin dziecka. Zgodnie z przepisami, rodzice mają trzy miesiące na złożenie wniosku o 500 plus, licząc od dnia narodzin dziecka. Oznacza to, że opiekunowie, którzy złożyli wniosek na początku 2022 roku, na dziecko urodzone w 2021 roku, również mogą liczyć na bon.

Na dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Bon turystyczny.zus.pl logowanie jest dostępny tylko na Platformie Usług Elektronicznych. Wystarczy wejść na swój profil, w zakładkę “ogólny”, po lewej stronie ekranu jest zakładka “bon turystyczny”. Po kliknięciu w nią należy uzupełnić niezbędne dane kontaktowe, czyli adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Aktywować bon można w dowolnym momencie, nawet na dzień przed planowanym wyjazdem.

Bon turystyczny jest przyznawany w formie dokumentu elektronicznego i ma 16-cyfrowy numer. Nie można go wymienić na gotówkę ani na inne środki płatnicze. Bon turystyczny można wykorzystać wielokrotnie, aż do wyczerpania kwoty. Bon turystyczny jest ważny do końca września tego roku. Do tego czasu należy uiścić opłatę za bon, a sama usługa może być zrealizowana nawet po tej dacie.

3 komentarze

 1. Eliza
  29 czerwca 2022 @ 12:54

  Tak się cieszę, że jest bon turystyczny i że w końcu będę mogła pojechać na upragnione wakacje. Oszczędzałam na to od miesięcy, ale nigdy nie sądziłam, że to się uda.

  Zawsze chciałam odwiedzić ulubione miejsca na mapie, a dzięki temu bonowi w końcu będę mogła to zrobić!

 2. Jola
  29 czerwca 2022 @ 12:55

  Jestem taka podekscytowana! Czekałam na ten bon turystyczny od miesięcy i wreszcie jest.

  Pojadę na wakacje marzeń!

 3. Krzysiek
  29 czerwca 2022 @ 12:56

  Nie mogę się doczekać długo wyczekiwanych wakacji!

  Super, rząd się postarał fundując bon turystyczny.

Dodaj komentarz