Skip to content

Od 18 lipca ruszyła wypłata w ramach świadczenia wyprawka szkolna 300 plus

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu “Dobry start ZUS“. Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada tylko drogą elektroniczną.

Procedura składania wniosków jest prosta i można ją wykonać w kilka minut. Należy zarejestrować się na stronie internetowej regionalnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wypełnić formularz wniosku i wysłać go do niego mailem lub faksem. Proces jest zautomatyzowany, więc twój wniosek zostanie sprawdzony automatycznie i otrzymasz odpowiedź w ciągu 2 tygodni.

Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS, poinformowała, że jeśli wniosek zostanie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, pieniądze zostaną wypłacone nie później niż 30 września.

O złożeniu wniosku o przyznanie świadczeń wychowawczych, po około dwóch pojawi się powiadomienie o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Gdy to nastąpi, będzie można zobaczyć informację o przyznaniu wsparcia na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

ZUS informuje, że środki, o które złożono wniosek, zostały przyznane dziecku. Wypłata środków nastąpi już 18 lipca 2022 roku. W kolejnych dniach sukcesywnie będą kierowane dalsze informacje dotyczące przyznania wsparcia.

Jeśli sprawa będzie wymagała postępowania wyjaśniającego, do rodzica zostanie wysłane wezwanie do uzupełnienia wniosku, które zostanie zamieszczone na jego indywidualnym profilu na portalu PUE ZUS. O tym, że wezwanie znajduje się na zus pue rejestracja rodzic zostanie poinformowany SMS-em, który zostanie wysłany na numer telefonu wskazany w jego wniosku.

Jak ujawnia ZUS, szacuje się, że ponad 4,4 mln dzieci skorzysta w tym roku z dotacji wspierających uczniów w zakupie niezbędnego wyposażenia do szkoły. Program funkcjonuje od 2004 roku, a liczba uczniów korzystających z pomocy przez lata systematycznie rosła.

Oprócz dostarczania sprzętu wartego setki tysięcy dolarów każdego roku program ten pomaga zapewnić wszystkim uczniom dostęp do technologii, dzięki której nauka staje się łatwiejsza, bardziej efektywna i przyjemna.

3 komentarze

 1. Zenek
  19 lipca 2022 @ 13:10

  Uważam, że to świetny pomysł na promowanie poprawy życia, dzieci są zadowolone z tego co się dzieje.

  Jestem szczęśliwy z tego powodu.

 2. Justyna
  19 lipca 2022 @ 13:12

  Myślę, że to sprzyja poprawie życia, ponieważ jest to sposób na oddanie społeczności należności poprzez zapewnienie jej możliwości uczenia się, rozwoju i osiągania sukcesów. Myślę również, że ważne jest, aby uczniowie mieli miejsce, w którym mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas nauki. I myślę, że to pomoże uczniom rozwinąć nowe umiejętności i stać się bardziej pewnymi swoich możliwości.

 3. Marzena
  19 lipca 2022 @ 13:12

  Jestem bardzo podekscytowana, ponieważ pomoże nam on poprawić życie dzieci w naszej społeczności. Myślę, że to wspaniałe, że są w stanie uczestniczyć w tym programie i mam nadzieję, że możemy uzyskać więcej funduszy na tego typu inicjatywy w przyszłości.

Dodaj komentarz