Skip to content

Osoby poszukujące pracy w Bydgoszczy i okolicach miały możliwość wziąść udział w targach pracy

Spis treści

Polskie bezrobocie od lat ma tendencję spadkową, a tegoroczny sierpień nie był wyjątkiem. Coraz łatwiej o pracę w Polsce, ale jeszcze łatwiej może być ją znaleźć. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce było 806,9 tys. zarejestrowanych bezrobotnych, co oznacza spadek z 1 857,8 tys. jeszcze 10 lat temu. W rzeczywistości obecnie dostępnych jest więcej stanowisk, niż jest w stanie obsadzić ich ludzie. Szczególnie dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic. W ciągu ostatniej dekady miasto odnotowało napływ rozwoju gospodarczego – duże firmy otworzyły tu swoje biura i przywiozły ze sobą miejsca pracy. Rozwój ten doprowadził do wzrostu zarówno możliwości, jak i zapotrzebowania na pracowników w Bydgoszczy – a dzięki położeniu w pobliżu Gdańska i Torunia, mieszkający tu ludzie mogą łatwo dojeżdżać do pracy lub przenieść się gdzie indziej, jeśli chcą uzyskać bardziej lukratywne możliwości lub zmienić pracę.

W październiku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187 odbyły się siódme Targi Pracy. Naczelnik Wydziału Zatrudnienia i Spraw Społecznych UM Wojciech Szymański otworzył targi, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do ich organizacji. W swoim wystąpieniu wspomniał również, że tegoroczne targi były jeszcze bardziej udane niż ubiegłoroczne, ponieważ zgromadziły ponad 1000 osób poszukujących pracy. Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie osobom poszukującym pracy spotkania twarzą w twarz z potencjalnymi pracodawcami, zapoznanie się z ich ofertami pracy oraz omówienie ich oczekiwań. Pozwala również firmom z Bydgoszczy i regionu spotkać potencjalnych pracowników, którzy aktywnie poszukują pracy. Organizatorzy dają niepowtarzalną okazję do budowania pozytywnych relacji z przyszłymi pracownikami i budowania silnego wizerunku marki.

Mieszkańcy powiatu bydgoskiego mogą uzyskać dostęp do wszystkich potrzebnych informacji na stronie urząd pracy bydgoszcz. Instytucja mieści się przy ulicy Toruńskiej 147 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

2 komentarze

  1. Jacek
    13 października 2022 @ 14:57

    Jestem bardzo zadowolony, że takie inicjatywy są w Bydgoszczy. To jest po prostu świetne, ludzie dbają o ludzi. Jest to coś, co się ceni w dzisiejszych czasach.

  2. Piotr
    13 października 2022 @ 14:59

    Zgadzam się z przedmówcą. Wszystko jest naprawdę świetnie przemyślane. Pracują ludzie dla dobra społeczeństwa!

Dodaj komentarz